Archive for sierpień, 2016

pobrane (40)Jak to czasy się zmieniają. Zresztą nie tyle co same czasy, co otaczający nas świat. To co jeszcze paręnaście lat temu w obszarach fantastyki się obracało, obecnie do naszej codzienności wkracza, Pamiętam, kiedy byłem dzieckiem ( były to zupełnie inne czasy, inny ustrój), to marzyliśmy, że kiedy dorośniemy, że może będziemy mieli samochód ( mały fiat, ewentualnie polonez),a po kilkunastu latach oczekiwania mieszkanie. A w mieszkaniu telewizor, meble,,, I to był szczyt marzeń. O ekologicznym życiu nikt nawet nie śnił, nie marzył. Kiedy jako dziecko przechodziłem nad rzeką Wartą, to mój nos był atakowany zapachem, czy raczej odorem zanieczyszczeń unoszących się nad rzeką. Pamiętam jak w różnych książkach i opowiadaniach fantastycznych czytałem z niedowierzaniem historie, o tym, że mogą być domy, przy których znajdują się przydomowe oczyszczalnie ścieków  Tak było kiedyś.

A teraz? Teraz to, co było fantastyką staje się zwykłą i jakże potrzebną nam rzeczą. W tej chwili każdy, kto ma swój dom, może mieć także własną, prywatną przydomową oczyszczalnię ścieków. To jest, a z zasadzie będzie stawało niedługo obowiązkiem każdego właściciela posesji. Jestem przekonany, że wcześniej czy później do tego dojdzie.

pobrane (43)Tak, to jest nowy trend występujący a rynku. Może nie tyle co modny, o ile niezbędny. Niedługo prawdopodobnie stanie się obowiązkiem każdego właściciela posesji. Oczywiście piszę tutaj o temacie: przydomowe oczyszczalnie ścieków. Każdy właściciel posesji wcześnie czy później będzie się musiał o taką przydomową oczyszczalnię ścieków postarać.No i tutaj nasuwa się pytanie? Czy to dobrze, czy może wcale nie. Kiedy patrzymy na nasze środowisko, na naszą jak już bardzo przez człowieka doświadczoną planetę, to dochodzimy do jednego, jedynego w takiej sytuacji wniosku.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków – to jest praktycznie konieczność. Dlaczego tak uważam? Z prostej przyczyny. To jest nasza planeta, nasz dom. nasze środowisko. Jak będziemy o nie dbali, takim je naszym dzieciom i wnukom przekażemy. A właśnie nasze dzieci i wnuki nas ocenią wystawiając taki, a nie inny rachunek naszym czasom. Może nawet nie rachunek, ale laurkę I możemy mieć  nadzieję, że będzie to będzie to laurka radosna, zielona świeżym zapachem świata, który otrzymały pachnąca. Bo równie dobrze może być zupełnie inna. Dlatego zwracajmy uwagę na wszystkie szczegóły, aby nasze dzieci także mogły z dobrodziejstw naszej planety korzystać.

images (14)Jak to mówili kiedyś Rzymianie: panta rhei, czyli wszystko płynie. Akurat w przypadku tego tematu, ma to podwójne znaczenie. Gdyż z jednej strony faktycznie z upływem czasu z ewolucją naszego sposobu myślenia, zmienia się nasze podejście do spraw bezpieczeństwa, a z drugiej w przypadku ochrony przeciwpożarowej to co płynie, czyli woda ma kolosalne znaczenie. Chociaż w tym konkretnym przypadku woda nie płynie, ale wypełnia zbiorniki przeciwpożarowe czekając, kiedy będzie mogła być użyta. A my wierzymy, że lepiej, by nie była wcale.

No, ale to jest rzeczywistość, takie są nasze czasy. Jesteśmy zabezpieczeni, obstawieni sztucznie wybudowanymi i postawionymi w krytycznych miejscach zbiornikami przeciwpożarowymi, dzięki czemu poziom naszego bezpieczeństwa, jest dosyć wysoki. Kiedyś tego nie było. Dlatego ludzie budowali się w okolicy naturalnych zbiorników wodnych. Bo woda jest niezbędna do życia. Oczywiście przede wszystkim w znaczeniu spożywczym, ale także ochronnym. Bo pożary zawsze nam groziły. A ochrona przeciwpożarowa kiedyś była zupełnie inna niż teraz i jej skuteczność była mocno ograniczona. Zamiast wężów strażackich, skąd płynie nieustanny strumień wody lub piany, mieliśmy strumień ludzki przekazujący sobie wiadra wypełnione wodą przesyłane od naturalnego zbiornika przeciwpożarowego do źródła ognia. A skuteczność była jaka była.

images (15)Dla nikogo nie stanowi zagadki czy zdziwienia stwierdzenie, że że są obszary, które muszą być w jakiś sposób zabezpieczone, zrobione i przygotowane. Dotyczy to głównie wszystkiego, czy raczej wszystkich tematów związanych z różnego typu ochronami. Jako wszyscy, jak i każdy z osobna musimy być zabezpieczeni przed różnego rodzaju niespodziewanymi zagrożeniami. Szczególnie, kiedy dotyczy to tak gorącego tematu, jakim jest ogień. Nie raz spotykaliśmy się historiami o niepohamowanym żywiole pożerającym swoimi czerwonymi językami domy, lasy, wsie, czy nawet miasta. Dlatego, jako społeczeństwo nie raz dotknięte takimi zdarzeniami wyrobiliśmy w sobie pewien mechanizm obronny. Nazywa on się zbiorniki przeciwpożarowe,ustawiane w wielu krytycznych miejscach.

Ich zadanie jest proste. Zbiorniki przeciwpożarowe działają trochę jak nasza polisa ubezpieczeniowa. Z jednej strony stanowią realną ochronę przed niespodzianymi atakami pożarowego żywiołu, a z drugiej są naszą jakby polisą ubezpieczeniową. Wiedząc, że mamy takie zbiorniki przeciwpożarowe, że  są one stosunkowo niedaleko czujemy się pewniej, bezpieczniej. One stanowią właśnie naszą polisę ubezpieczeniową w razie niespodziewanego pożarowego wypadku. Dlatego tak po prostu muszą być.

images (16)Nie jest żadną tajemnicą, że nasza planeta z roku na rok staje się coraz bardziej zanieczyszczona. Według wielu naukowców, jeśli nic się nie zmieni w tym względzie, za kilkadziesiąt lat Ziemia może po prostu nie nadawać się do zamieszkiwania przez ludzi. Unia Europejska jest jednym z niewielu organizmów politycznych, które są doskonale świadome zagrożenia i starają się wdrażać rozbudowane, systematyczne rozwiązania mające za cel ochronę klimatu. Jednym z takich rozwiązań, które zyskują sobie coraz większą popularność również w naszym kraju, są biologiczne oczyszczalnie ścieków.

Czym różnią się tego rodzaju oczyszczalnie od oczyszczalni standardowych? Otóż w przypadku biologicznych oczyszczalni ścieków wszystko dzieje się, żeby tak powiedzieć, siłami natury: oczyszczanie wody odbywa się dzięki działaniu określonych gatunków roślin, a nie poprzez przepłukiwanie wody chemikaliami, jak ma to miejsce w przypadku standardowych oczyszczalni. Oczywiście, koszt funkcjonowania tego rodzaju oczyszczalni jest nieco wyższy, niż w przypadku standardowych meod oczyszczania ścieków, ale dotacje unijne są w tym elemencie naprawdę niezwykle hojne, stąd coraz więcej polskich gmin decyduje się na rozwiązania tego rodzaju.

images (17)Niezwykle istotne jest, aby czasami móc się wyrzec pewnych uciech, aby w późniejszym czasie mieć na nie więcej pieniędzy. Takie działanie jest jak najbardziej sensowne i uzasadnione, bowiem jeśli poczynimy odpowiednie inwestycje, to z całą pewnością po niedługim czasie będziemy mile zaskoczeni tym, jakie oszczędności poczyniliśmy.

Świetnym pomysłem dla każdego, kto chciałby zabezpieczyć się na przyszłość i nie walczyć z ogromnymi kosztami kanalizacji będzie projekt, jakim są przydomowe oczyszczalnie ścieków. Tego rodzaju inwestycja należy do dość drogich, ale w każdym bądź razie na pewno jest opłacalna, bowiem dzięki niej w przyszłości przyjdzie nam płacić zdecydowanie mniej niż miałoby to miejsce w przypadku posiadania szamba, którego eksploatacja wiąże się z zamawianiem dość drogich usług firm wywożących nieczystości. Najdroższe w budowie oczyszczalni jest przyłącze, ale w każdym bądź razie jest to jednorazowy wydatek. Przydomowe oczyszczalnie ścieków potrzebują także dość dużej działki, co jest często aspektem wykluczającym ich umiejscowienie na danej posesji. Jakkolwiek jednak zbudowanie tego rodzaju kanalizacji wydaje się być rozsądniejsze od tradycyjnego szamba.

images (18)Obecnie ciężko jest stwierdzić, jak bardzo zanieczyszczone jest nasze środowisko, ale z całą pewnością lata swojej świetności ma już za sobą. W każdym bądź razie, jeżeli nic nie zmienimy w postępowaniu swoim i innych ludzi, to w przyszłości nasi potomni mogą mieć niemałe problemy z życiem na tej planecie, jaką jest Ziemia. Dlatego też niezwykle istotne jest czynienie odpowiednich inwestycji, dzięki którym emisja szkodliwych substancji do atmosfery będzie znacznie niższa. Idealnym rozwiązaniem problemów dotychczas budowanych oczyszczalni będzie zastąpienie ich przez biologiczne oczyszczalnie ścieków.

Tego rodzaju konstrukcje charakteryzują się tym, że ich praca nie ma żadnego negatywnego wpływu na środowisko, dzięki czemu, jeżeli zastąpimy dotychczasowe oczyszczalnie, nowymi, będziemy mieli o wiele mniej zanieczyszczeń. Jednakże budowa takowych biologicznych oczyszczalni nie należy do najtańszych, dlatego też niełatwo jest wybudować takową. W każdym bądź razie korzyści, jakie przynosić nam będą biologiczne oczyszczalnie ścieków są jasne i klarowne, dlatego też powinniśmy w ten rodzaj konstrukcji inwestować, aby dzięki zdrowej atmosferze móc żyć dłużej i lepiej.

pobrane (13)W momencie kiedy decydujemy się na wystrojenie wnętrza naszego biura powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na to, aby meble przez nas zakupione charakteryzowały się przede wszystkim bardzo dużą funkcjonalnością. Z mebli takich każdego dnia będzie korzystało bardzo dużo osób, dlatego też muszą być one wygodne w użytkowaniu. Muszą być one również bardzo wytrzymałe aby nie zniszczyły nam się w bardzo szybkim czasie. Warto również zwrócić uwagę na rozmieszczenie takich mebli. Powinny być one rozmieszczone w taki sposób aby pracownicy w bardzo prosty sposób mieli dostęp do dokumentów i innych akcesoriów, które wykorzystują w codziennej pracy. Dlatego też przede wszystkim kupując meble biurowe musimy się zastanowić czy będą one w pełni funkcjonalne.

Jak już stwierdzimy że meble takie są funkcjonalne to powinniśmy zastanowić się nad ich rozmieszczeniem w biurze, aby pracownicy mieli komfort korzystania z takiego umeblowania. Warto o tym pamiętać, ponieważ pracownicy są w stanie pracować efektywniej jeżeli mają zapewnione dobre warunki pracy. Zapewnienie dobrych warunków pracy polega przede wszystkim na zapewnieniu pracownikom odpowiedniego miejsca, w którym mogą pracować. To miejsce musi być wygodne.

pobrane (11)W wyborze mebli biurowych warto posłużyć się pomocą specjalisty, który na co dzień zajmuje się projektowaniem takich mebli do biura. Biuro przede wszystkim ma przyciągać swoim wyglądem klientów. Dlatego też musi zostać wykonane przy zachowaniu jak najwyższej estetyki. Wnętrze takie oprócz swojego wyglądu, musi być również w pełni funkcjonalne, aby korzystanie z jego nie sprawiało żadnych problemów. Projektant wie, jak co i gdzie ustawić aby nie tylko dobrze wyglądało, ale również aby było funkcjonalne. Dlatego też jeżeli projektujemy wygląd wnętrza własnego biura, to wato poradzić się specjalisty w jaki sposób powinno to zostać zrobione.

Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mieli pewność, że wszystko będzie do siebie nie tylko idealnie pasować, ale również korzystanie z takich mebli będzie bardzo wygodne dla każdego pracownika. Oczywiście zatrudnienie projektanta wnętrz kosztuje, jednak z pewnością zależy nam na odpowiednim wyglądzie naszego biura. Te koszty z pewnością zwrócą nam się w krótkim czasie a sami zapewnimy naszym pracownikom jak najlepsze warunki do pracy. Jest to bardzo ważne i należy o tym szczególnie pamiętać. Z pewnością klienci również docenią ładny wygląd naszego biura.

images (15)Właśnie założyłeś firmę i potrzebujesz urządzić wnętrze swojego biura. W zależności od tego jakiego rodzaju działalność prowadzisz, będzie trzeba dobrać odpowiednie meble biurowe. Potencjalni kontrahenci czy też petenci muszą pozytywnie odbierać wnętrze twojej nowej siedziby. Musi wywierać ona na nich pozytywne odczucia a nie odrzucać ich. Nie chcesz przecież stracić klientów przez złe pierwsze wrażenie. Pierwszym ważnym elementem mebli biurowych jest ich funkcjonalność. Musisz zaplanować sobie do czego przechowywania potrzebujesz mebli, ile dane rzeczy te będą zajmowały miejsca.

Czy bedziesz potrzebował gabloty z nagrodami, a może jakiegoś sejfu do którego doszło tylko w ty będziesz miał dostęp. Meble biurowe nie mają zachwycać swoim wyglądem, ale też nie mogą być przestarzałe i wyglądać jak z zamierzchłych czasów. Muszą mieć klasę odpowiednią do twojej firmy. Oprócz klasycznych biurek dla pracowników, regałów pomysł też o dekoracyjnych elementach  np. na ścianach czy też stojące elementy jak ekspres su do kawy, aby czekając klient mógł napić się kawy. Najlepiej aby twoje meble biurowe nie były ogólnie dostępne, lepsze będą te wykonane na zamówienie. Pamiętaj o projekcie zagospodarowania przestrzeni,  aby uniknąć zakupu niepotrzebnych elementów. Udanego urządzania biura.